Aleksander Grzegorz Turczyk

kilka słów o mnie

Urodziłem się w 1952 r. w Sochaczewie; ukończyłem Uniwersytet Warszawski - jestem magistrem historii.
Od 22 lat uczę historii  w sochaczewskich szkołach, aktualnie w  Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w Sochaczewie.

Interesuję się dziejami Zachodniego Mazowsza w szeroko pojętym średniowieczu (V - XV w.), oraz przeszłością Ziemi Sochaczewskiej. Uprawiam działalność popularyzatorską i mam w swoim dorobku ponad 50 artykułów związanych z przeszłością Sochaczewa i okolic.

Moje artykuy ukazały się w takich periodykach, jak: "Spotkania z Zabytkami", "Puszcza Kampinoska", "Ziemia Sochaczewska", "Wieści ze Starostwa", "Masovia Mater", czy "CDN. Notatnik Społeczno - Kulturalny Galerii Browarna", który był wydawany w Łowiczu przez Andrzeja Biernackiego. Mam również na swoim koncie liczne odczyty i audycje w miejscowym radiu "FAMA".

Wydane przeze mnie książki "Historie sochaczewskie" i "Z Ziemi Sochaczewskiej" cieszyły się, jak mi się wydaje, dużym zainteresowaniem, a ich nakład uległ wyczerpaniu, dlatego też zdecydowałem się na opublikowanie pochodzących stamtąd artykułów w Internecie.


Nazwisko Turczyk jest rzadko spotykane w Polsce, możliwe jest więc odnalezienie własnych korzeni w minionych wiekach. Udało mi się odnaleźć przodków nawet w XVII w. Próbuję stworzyć możliwie kompletne drzewo genealogiczne, poszukuję więc osób noszących to samo nazwisko. Bardzo proszę o kontakt :

listownie na adres:
lub pocztą elektroniczną
96-500 Sochaczew
ul. 600-lecia 25 m. 2
turczyk@op.pl

Strona
startowa
Spis treści  
Powrót
Powrót na poprednią stronę   Poczta do WEB mastera